«Маленький Принц» ертегісінен ұнаған 10 цитата

Бүгін мен ойға салмақ түсіретін "Маленький Принц" кітабы туралы пост арнағым келіп тұр.
Бұл кітаптың авторы француз жазушысы Антуан де Сент-Экзюпери. Көбіңіз бұл кітапты оқыған да шығарсыз, киносын да көрген боларсыз . Әйтсе де , "Қайталау - оқу анасы" дейді ғой. Сол себептен кітапты кеше қайта оқып шықтым.
"Ведь все взрослые сначала были детьми, только мало кто из них об этом помнит", — дейді автор сөз басында. Осылайша ол осы ертегіні балаларға емес, үлкендерге арнайды.
Кітап оқығандағы ұнаған 10 нақыл сөзді жазып алдым (бірақ, орыс тілінде):
1. Есть такое твердое правило: встал поутру, умылся, привел себя в порядок — и сразу же приведи в порядок свою планету.
2. Вот мой секрет, он очень прост: зорко одно лишь сердце. Самого главного глазами не увидишь.
3. Я боюсь стать таким, как взрослые, которым ничто не интересно, кроме цифр.
4. Нужно стерпеть двух-трех гусениц, если хочешь познакомиться с бабочками.
5. Когда станет очень грустно, хорошо поглядеть, как заходит солнце.
6. У каждого человека свои звезды.
7. Суди себя сам. Это самое трудное. Себя судить куда трудней, чем других. Если ты сумеешь правильно судить себя, значит, ты поистине мудр.
8. Слова только мешают понимать друг друга.
9. Ты живешь в своих поступках, а не в теле. Ты — это твои действия, и нет другого тебя.
10. Люди забираются в скорые поезда, но они сами не понимают, чего они ищут, поэтому они не знают покоя, бросаются то в одну сторону, а то в другую... И все напрасно. Глаза слепы. Искать надо сердцем.
Кітапты оқимын десеңіз осы сілтемені басыңыз, тыңдағыңыз келсе аудиокітап та бар. Бұл ертегіден үйренеріміз көп. Әлі оқымаған болсаңыз, оқып шыққаныңыз жөн. Ал бұл кітапты оқығандарыңыз бар ма? Сізге қай цитата қаттырақ ұнады?
P.S. Әзірше бұл посттарды өзімнің wordpress-тегі парақшамнан алып жатырмын. Барлығын жариялап болғаннан соң, жаңа посттар жазып бастаймын.
