Інтерв'ю з розробниками Total War: Arena

Бесіда про першої безкоштовної грі в головною стратегічною серії нашого часу
Ян Ван Дер Краббе зі студії Creative Assembly погодився обговорити з нами новий проект студії з серії Total War, який, до того ж, є першою безкоштовною грою в серії:
Добридень! Почнемо з того, що попросимо вас описати основний концепт Arena. Розкажіть про гру в цілому.
Total War: Arena - Free to Play гра в жанрі RTS, повністю сфокусована на мультіплеере. Основні ігрові фракції - римляни, греки і тільки що анонсовані варвари. Гра знаходиться в режимі альфа-тестування, і буквально тільки що відкрився доступ для гравців з Росії. Основний режим гри - 10 * 10. Кожен гравець управляє трьома юнитами, що набагато менше, ніж в традиційних іграх Total War, але гра швидша і інтенсивна, ніж традиційні представники серії. Можна сказати, що це сесійний гра, розрахована на швидкі бої, кожен бій обмежується тривалістю в 15 хвилин. Перемагає команда, яка захопила ворожу базу або знищила всю армію опонента. Якщо нічого з цього не відбувається по закінченню часу, то перемога присуджується команді з найбільшою кількістю очок. У кожної армії є прокачувати командири, з підвищенням рівня командира підвищується рівень бійців в загоні, ви купуєте для них екіпіровку, покращуєте їх, і так ви рухаєтеся з 1 по 10 рівні.

За що потрібно буде платити?
Перш за все, і це найважливіше для нас - це не Pay to Win гра. Це визначення взагалі не в'яжеться з жанром стратегії. Так що перед тим, як почати роботу, ми створили опитування на форумі, щоб отримати відгуки від користувачів. «Фідбек» був позитивним і корисним, і він допоміг нам розробити нашу модель монетизації. У загальному і цілому, в монетизацію ми включили три пункти: по-перше, швидкість прокачування, яка може бути прискорена покупкою Premium-аккаунта - ви будете отримувати більше досвіду за битви. Друге - кастомизация юнітів: ви можете розфарбувати солдат в різні кольори, а незабаром будуть представлені косметичні предмети, за допомогою яких можна буде прикрасити зовнішній вигляд бійців. Ну і, нарешті, третє - Premium-юніти, яких ви зможете купити за золото і Premium-валюту. Вони не сильніше звичайних юнітів, в деяких моментах навіть слабкіше, але вони більш спеціалізовані під певні тактики, які ви зможете використовувати. Наприклад, ви можете отримати певні бонуси, наявні в іншої фракції, купивши бійця, або ви можете скооперуватися з гравцем, який грає за потрібну фракцію, що може бути трохи складніше, але ви також отримаєте потрібний вам бонус. Тут вже, як забажаєте.
Чи є в грі рейтингова система? Адже новачкам чи сподобається грати з досвідченими і прокачати гравцями.
Так, звісно. У нас є система матчмейкінга, яка сортує гравців за категоріями і піклується про те, щоб користувачі грали з собі подібними по навику гри і за рівнем прокачування юнітів. Ми продовжуємо оптимізувати систему матчмейкінга, вона ще не така гарна, як нам хотілося б, але вона швидко розвивається.
Розкажіть нам про укріплення, будівлях на поле бою.
У грі засоби посилення юнітів представлені системою витратних матеріалів. «Матеріали» можна прикріплювати до юнитам, вони є доповненням до вашої екіпіровці, а у кожної фракції свій набір «расходников». Варвари, наприклад, беруть з собою їжу: перекусивши, вони стають швидше, сильніше. Римляни будуватимуть зміцнення на поле бою, у греків є спеціальна броня. Витратні матеріали можна придбати як за внутрішньоігрову валюту, так і за реальні гроші. Встановити барикади досить просто. Граючи за римлян, наприклад, ви натискаєте кнопку, вибираєте, де розташувати зміцнення, юніт відправляється туди і встановлює барикаду. Вороги можуть зруйнувати його, але на це потрібен час. Деякі ж «витратні матеріали» непомітні, ви можете встановити пастку, і ворог, втім, як і союзник, наступив на неї, отримає шкоди.

І, нарешті, опишіть нам найцікавішу на ваш погляд особливість гри.
Найбільше мені подобається те, як реагують на ті чи інші дії юніти. Так, це не звучить як якась особливість, але, все ж, це дуже відрізняє гру від традиційної Total War. Керуючи 20 юнитами в традиційній грі, ви не керуєте кожним з них, цим займається AI. В Arena ж кожна дія юніта відбувається тільки по вашій команді, до того ж бійці роблять це миттєво.
