---
title: "Daft Punk - Skydive надеюсь это правда..."
description: "Сидя на одном из форумов наткнулся на запись что типа скоро намечается релиз нового альбома Daft Pun..."
author: "Dauir"
published: "2012-07-02T10:51:15+00:00"
modified: "2012-07-02T10:53:38+00:00"
locale: "ru"
canonical_url: "https://yvision.kz/post/daft-punk-skydive-nadeyus-eto-pravda-272886"
markdown_url: "https://yvision.kz/post/daft-punk-skydive-nadeyus-eto-pravda-272886/markdown"
site_name: "Yvision.kz"
---

# Daft Punk - Skydive надеюсь это правда...

> Сидя на одном из форумов наткнулся на запись что типа скоро намечается релиз нового альбома Daft Pun...

![Daft Punk - Skydive надеюсь это правда...](https://storage.yvision.kz/images/user/dauir/ocxbRA8jNss5HIsBz01vg4pJM6c3V4.jpg)

Сидя на одном из форумов наткнулся на запись что типа скоро намечается релиз нового альбома Daft Punk. Честно говоря я упал со стула когда услышал это. Говорят типа одно девочка пользуясь флешкой своего отца(который работает в студии) нашел там папку "Daft Punk promo" и три трека внутри (Daft Punk - LCD (LED) Daft Punk - Taking Control Daft Punk - Waiting Line (Feat Mr. Oizo) и выложила их в сеть.

вот текст:

“Hey guys and girls =3

My name’s Emma, i’m 19 and i live in London UK!

My dad works at Virgin Records in the UK and has access to the servers on their computers. He came home Friday night with a USB stick, i use it from time to time for my files for Uni. I had to put some photos from my computer to my dads so i used his USB on Sunday. When i did so, i found something interesting…

I found a file on the USB titled ‘Daft Punk – Sky Dive (2012) (Promo Previews)’

I am really excited so i thought i would share the file!! I don’t want to get my dad in trouble so i’m not naming him or myself. I’m not a huge DP fan, but hope this means something to you guys? Not sure if this has been released before? Perhaps this is nothing special.

[http://www.sendspace.com/file/djodcm](http://electrocircleforum.ru/click.php?http://www.sendspace.com/file/djodcm)

Emi x”

 

А еще ходят очень множество слухов что Дафты едут с релизом в Киев(впервые в СНГ)

Сам очень хочу чтоб это оказалось правдой, так как сам я их безумный фанат))

Ваше мнение люди))

[http://korrespondent.net/showbiz/afisha/1321762-v-kieve-vpervye-vystupyat-znamenitye-elektronshchiki-daft-punk](http://korrespondent.net/showbiz/afisha/1321762-v-kieve-vpervye-vystupyat-znamenitye-elektronshchiki-daft-punk)

[http://intotheam.com/a-new-album-from-daft-punk-skydive-with-3-possible-leaks/](http://intotheam.com/a-new-album-from-daft-punk-skydive-with-3-possible-leaks/)

---

Source: [https://yvision.kz/post/daft-punk-skydive-nadeyus-eto-pravda-272886](https://yvision.kz/post/daft-punk-skydive-nadeyus-eto-pravda-272886)