Қытайдың Гуаньчжоу қаласында өткен 16-шы жазғы Азия ойындарының нәтижесі бойынша қазақ спортсмендері 7 алтын, 14 күміс, 26 қола медальге ие болды! Нобайы, қазақ атлеттері еліміздің қоржынына 47 жүлде түсіріп, командалық есепте жетінші орынды иеленіп отыр!
Еліміздің спорт жанкүйерлерін ұлттық құраманың табыстарымен шын жүректен құттықтаймыз!
16-шы жазғы Азия ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлерінің тізімі
№ |
Аты-жөні |
Спорт түрі |
Салмақтық категориясы / дисциплинасы |
Облысы |
Алған орны |
1 |
Дришлюк Юлия Беляева Галина Байбуосынова Зәуреш |
Оқпен ату |
25 м пистолет |
Кереку ОҚО ОҚО |
1 орын |
2 |
Манеза Майя |
Ауыр атлетика |
63 кг |
Алматы |
1 орын |
3 |
Ильин Илья |
Ауыр Атлетика |
94 кг |
Қызылорда |
1 орын |
4 |
Подобедова Светлана |
Ауыр атлетика |
75 кг |
Алматы |
1 орын |
5 |
Терешкова Ольга |
Жеңіл атлетика |
400 м |
ОҚО |
1 орын |
6 |
Тінәлиев Нұрмахан |
Грек-рим күресі |
120 кг |
Алматы |
1 орын |
7 |
Радзивил Ирина Баратова Амина Теряева Олеся Яковлева Анна Ключникова Светлана Шерер Людмила Амосова Ирина Куманикина Ольга Сазонова Ольга Нурматова Нигора Балашова Марианна Адлер Ирина |
Регби |
Женщины |
|
1 орын |
8 |
Чиншанло Зульфия |
Ауыр атлетика |
53 кг |
Алматы |
2 орын |
9 |
Мельситов Юрий |
Оқпен ату |
50 м мылтықпен жатып ату |
Алматы |
2 орын |
10 |
Довгун Ольга |
Оқпен ату |
50 м мылтықпен жатып ату |
Астана |
2 орын |
11 |
Поляков Владислав |
Жүзу |
100 м брасс |
СҚО |
2 орын |
12 |
Павлов Кирилл |
Ауыр атлетика |
77 кг |
Алматы |
2 орын |
13 |
Ақылбаева Айжан Чеботова Елена Фалалеева Лилия Гариева Екатерина Гриценко Марина Мұсарова Әсем Мырзабекова Замира Рытова Галина Шепелина Наталья Турова Александра Турова Анна Закирова Камила Зубкова Анна |
Су полосы |
Әйелдер |
Жамбыл Алматы Астана Алматы Алматы Алматы Астана Жамбылская Алматы Алматы Алматы Алматы Алматы Алматы |
2 орын |
14 |
Юрков Юрий Довгун Виталий Пирекеев Игорь |
Оқпен ату |
50 м мылтық 3 позиция |
ШҚО Астана Алматы |
2 орын |
15 |
Назарова Оксана Германович Светлана |
Академиялық есу |
Рульсіз екілік |
Қарағанды |
2 орын |
16 |
Ергешова Феруза |
Таеквондо |
73 кг |
ШҚО |
2 орын |
17 |
Баяхметов Дархан |
Грек-рим күресі |
66 кг |
Алматы |
2 орын |
18 |
Шабалин Сергей Аксенов Александр Грязнов Дмитрий Әлімжанов Эльмир |
Қылыштасу |
Шпага |
Алматы ШҚО ШҚО Алматы |
2 орын |
19 |
Бозбаев Ислам |
Дзюдо |
81 кг |
Қарағанды |
2 орын |
20 |
Мәмбетов Әсет |
Грек-рим күресі |
96 кг |
Алматы |
2 орын |
21 |
Рыпакова Ольга |
Жеңіл атлетика |
Ұзындыққа секіру |
ШҚО |
2 орын |
22 |
Ұлментаева Ғалия |
Дзюдо |
78 кг |
Қызылорда |
3 орын |
23 |
Раков Максим |
Дзюдо |
100 кг |
Қарағанды |
3 орын |
24 |
Иссанова Гүлжан |
Дзюдо |
+78 кг |
Қарағанды |
3 орын |
25 |
Гааг Дмитрий |
Триатлон |
|
Ақмола |
3 орын |
26 |
Намазбаев Тимур Баткалова Аманда |
Спорттық билер |
Еуропалық 5 би |
Алматы Алматы |
3 орын |
27 |
Мельситов Юрий Ермаков Александр Пирекеев Игорь |
Оқпен ату |
50 м мылтықпен жатып ату |
Алматы ЮКО Алматы |
3 орын |
28 |
Гуров Андрей Мологлы Расим Ыбыраев Бахтияр |
Оқпен ату |
10 м пнев. мылтық |
Алматы Алматы Алматы |
3 орын |
29 |
Шәутиев Дәурен |
Ауыр атлетика |
77 кг |
Қызылорда |
3 орын |
30 |
Валиев Станислав |
Спорттық гимнастика |
Секіру |
ОҚО |
3 орын |
31 |
Валиев Станислав |
Спорттық гимнастика |
Брусья |
ОҚО |
3 орын |
32 |
Артемьева Екатерина Назарова Оксана Германович Светлана Филимонова Мария |
Академиялық есу |
Рульсіз төрттік |
Астана Қарағанды |
3 орын |
33 |
Чилманов Арман |
Таеквондо |
87 кг |
Атырауская |
3 орын |
34 |
Оссинский Станислав Поляков Владислав Шкилев Федор Кузьмин Станислав |
Жүзу |
4х100 м эстафета |
Қарағанды СҚО Қостанай |
3 орын |
35 |
Хромова Татьяна |
Ауыр атлетика |
75 кг |
ОҚО |
3 орын |
36 |
Айтмұхамбетова Гүлнәфис |
Таеквондо |
67 кг |
Атырау |
3 орын |
37 |
Истомин Сергей |
Ауыр атлетика |
105 кг |
ОҚО |
3 орын |
38 |
Грабовецкая Мария |
Ауыр атлетика |
+75 кг |
Ақмола |
3 орын |
39 |
Бектұрғанова Әлия Почекутова Тамара Живица Юлия Гиматдинова Анастасия |
Қылыштасу |
Командалық қылыш |
Алматы Алматы Алматы ШҚО |
3 орын |
40 |
Жексембинова Әйгерім Ермаханова Әмина Кулькина Анна Исаева Әйгерім Керей Айнұр Наурызбаева Әйгерім Анарбаева Әйгерім Кухарская Татьяна Немич Александра Немич Екатерина |
Синхронды жүзу |
Комбинация |
Алматы Алматы
|
3 орын |
41 |
Кәрішалов Марат |
Грек-рим күресі |
55 кг |
|
3 орын |
42 |
Фролов Евгений Тіленшиев Ералы Тұрлыбеков Жансерік |
Қылыштасу |
Командалық қылыш |
Алматы ОҚО Алматы |
3 орын |
43 |
Масленко Марина |
Легкая атлетика |
400 м |
Қостанай |
3 орын |
44 |
Оздиев Алхазур |
Грек-рим күресі |
84 кг |
Алматы |
3 орын |
45 |
Жұмағазиев Дәурен |
Еркін Күрес |
60 кг |
Алматы |
3 орын |
46 |
Цыкунов Виталий |
Жеңіл атлетика |
Биіктікке секіру |
Алматы |
3 орын |
47 |
Жиенбаланова Лада Александрова Ксения Шондина Анна |
Бессайыс |
Командалық |
Алматы Алматы Алматы |
3 орын |
16-шы жазғы Азия ойындарындағы командалық жарыс
23 қараша күні
Орын |
Мемлекет |
Медальдер |
Барлығы | ||
Алтын |
Күміс |
Қола | |||
1 |
Қытай |
165 |
85 |
79 |
329 |
2 |
Корея |
64 |
55 |
74 |
193 |
3 |
Жапония |
34 |
64 |
68 |
166 |
4 |
Тайпей |
12 |
11 |
29 |
52 |
5 |
Иран |
12 |
9 |
15 |
36 |
6 |
Гонконг |
8 |
14 |
14 |
36 |
7 |
Қазақстан |
7 |
14 |
26 |
47 |
8 |
Үндістан |
7 |
12 |
20 |
39 |
9 |
Таиланд |
7 |
7 |
26 |
40 |
10 |
Малайзия |
6 |
13 |
8 |
27 |
11 |
Өзбекстан |
5 |
13 |
17 |
35 |
12 |
Солтүстік Корея |
5 |
10 |
15 |
30 |
13 |
Индонезия |
4 |
8 |
10 |
22 |
14 |
Сингапур |
4 |
6 |
6 |
16 |
15 |
Бахрейн |
3 |
- |
3 |
6 |
16 |
Кувейт |
2 |
3 |
- |
5 |
17 |
Филиппины |
2 |
2 |
8 |
12 |
18 |
Катар |
2 |
2 |
4 |
8 |
19 |
Сауд Аравиясы |
2 |
1 |
2 |
5 |
20 |
Моңғолия |
1 |
2 |
6 |
9 |
21 |
Қырғызстан |
1 |
2 |
1 |
4 |
21 |
Пәкстан |
1 |
2 |
1 |
4 |
23 |
Иордания |
1 |
1 |
1 |
3 |
24 |
Макао |
1 |
1 |
- |
2 |
25 |
Тәжікстан |
1 |
- |
2 |
3 |
26 |
Вьетнам |
- |
12 |
12 |
24 |
27 |
Мьянма |
- |
5 |
1 |
6 |
28 |
ОАЭ |
- |
2 |
- |
2 |
29 |
Ливия |
- |
1 |
2 |
3 |
30 |
Ауғанстан |
- |
1 |
1 |
2 |
31 |
Бангладеш |
- |
1 |
- |
1 |
32 |
Ирак |
- |
- |
2 |
2 |
32 |
Лаос |
- |
- |
2 |
2 |
34 |
Оман |
- |
- |
1 |
1 |
Барлығы: |
357 |
359 |
456 |
1172 |