---
title: "«Маленький Принц» ертегісінен ұнаған 10 цитата"
description: "Бүгін мен ойға салмақ түсіретін \"Маленький Принц\" кітабы туралы пост арнағым келіп тұр. Бұл кітапты..."
author: "perrizat"
published: "2016-09-04T03:43:35+00:00"
modified: "2016-09-04T03:43:35+00:00"
locale: "kk"
canonical_url: "https://yvision.kz/kk/post/malenkiy-princ-ertegisinen-na-an-10-citata-710364"
markdown_url: "https://yvision.kz/kk/post/malenkiy-princ-ertegisinen-na-an-10-citata-710364/markdown"
site_name: "Yvision.kz"
---

# «Маленький Принц» ертегісінен ұнаған 10 цитата

> Бүгін мен ойға салмақ түсіретін "Маленький Принц" кітабы туралы пост арнағым келіп тұр. Бұл кітапты...

[!\[«Маленький Принц» ертегісінен ұнаған 10 цитата\](https://misspi01.files.wordpress.com/2016/03/img_8303.jpg)](https://misspi01.files.wordpress.com/2016/03/img_8303.jpg) Бүгін мен ойға салмақ түсіретін "[Маленький Принц](https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86)" кітабы туралы пост арнағым келіп тұр.

Бұл кітаптың авторы француз жазушысы **Антуан де Сент-Экзюпери**. Көбіңіз бұл кітапты оқыған да шығарсыз, [киносын](https://my-hit.org/film/414430/) да көрген боларсыз . Әйтсе де , *"Қайталау - оқу анасы"* дейді ғой. Сол себептен кітапты кеше қайта оқып шықтым.

"Ведь все взрослые сначала были детьми, только мало кто из них об этом помнит", — дейді автор сөз басында. Осылайша ол осы **ертегіні балаларға емес, үлкендерге арнайды.**

Кітап оқығандағы **ұнаған 10 нақыл сөзді** жазып алдым (бірақ, *орыс тілінде*):

> **1.** Есть такое твердое правило: встал поутру, умылся, привел себя в порядок — и сразу же *приведи в порядок свою планету*. **2.** Вот мой секрет, он очень прост: зорко одно лишь сердце. **Самого главного глазами не увидишь.** **3.** Я боюсь стать таким, как взрослые, которым ничто не интересно, **кроме цифр**. **4.** Нужно стерпеть двух-трех гусениц, если хочешь познакомиться **с бабочками.** **5.** Когда станет очень грустно, хорошо поглядеть, *как заходит солнце*. **6.** У каждого человека *свои звезды.* **7.** Суди себя сам. Это самое трудное. Себя судить куда трудней, чем других. **Если ты сумеешь правильно судить себя, значит, ты поистине мудр.** **8.** **Слова** только мешают понимать друг друга. **9.** Ты живешь в своих поступках, а не в теле. *Ты — это твои действия*, и нет другого тебя. **10.** Люди забираются в скорые поезда, но они сами не понимают, чего они ищут, поэтому они не знают покоя, бросаются то в одну сторону, а то в другую... И все напрасно. Глаза слепы. **Искать надо сердцем**.

Кітапты оқимын десеңіз [осы сілтемені](http://deti-online.com/skazki/sbornik-skazok/malenkiy-princ/) басыңыз, тыңдағыңыз келсе [аудиокітап](http://deti-online.com/audioskazki/sbornik-skazok-mp3/malenkiy-princ/) та бар. Бұл ертегіден үйренеріміз көп. Әлі оқымаған болсаңыз, оқып шыққаныңыз жөн. Ал бұл кітапты оқығандарыңыз бар ма? Сізге қай цитата қаттырақ ұнады?

P.S. Әзірше бұл посттарды өзімнің [wordpress-тегі](https://misspi01.wordpress.com) парақшамнан алып жатырмын. Барлығын жариялап болғаннан соң, жаңа посттар жазып бастаймын.

---

Source: [https://yvision.kz/kk/post/malenkiy-princ-ertegisinen-na-an-10-citata-710364](https://yvision.kz/kk/post/malenkiy-princ-ertegisinen-na-an-10-citata-710364)